skip to Main Content

TÜRKİYE – Deprem ve yapısal mühendislik firması olan Miyamoto International’ın global lideri Dr. H. Kit Miyamoto, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi tarafından organize edilen “Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı”na konuşmacı olarak davet edildi.
Bürokratların yanı sıra Amerika, Japonya, Filipinler ve yurtiçinden akademisyenlerin katıldığı çalıştay uluslararası boyutta gerçekleşti. H. Kit Miyamoto, gerek yeni yapıların tasarımında, gerekse mevcut yapıların güçlendirilmesinde Miyamoto International mühendisleri tarafından kullanılan yenilikçi yöntem uygulamaları hakkında paylaşımlarda bulundu.

Sismik tasarım ve yüksek performanslı deprem mühendisliğinin, alışılagelmiş çözümlere alternatif olarak uygulanması sayesinde Miyamoto International müşterilerinin kazançları da bazı örnekler ile katılımcılara aktarılmıştır.

H. Kit Miyamoto aynı zamanda Conrad Otel’de Amerikan Ticaret Odası AmCham Türkiye aracılığı ile düzenlenen yuvarlak masa toplantısına da ev sahipliği yapmıştır.

“Yenilikçi Yöntemlerle İş Kesintisiz Risk Yönetimi” konulu toplantıda Miyamoto Türkiye Başkanı Yusuf Zahit Gündoğdu, yürürlükteki deprem yönetmeliğinin İş Sürdürülebilirliği konusundaki eksikliklerini, firmalara verdikleri hizmetleri örnek  vererek değerlendirmiştir.

Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de, iş kesintisi yaşamadan deprem riskini yönetmenin önemi, yatırım sahiplerinin bakış açısı aktarılarak vurgulanmıştır.

×Close search
Search